POD

OBALEM

*placeholder* :P

18. - 20. 12. 2017

JEDEN SVĚT

NA OHRADNÍ

*placeholder*

14. ročník festivalu

Saša Uhlová

K programu →

V pondělí od 10:00

Saša Uhlová je česká novinářka. Působila jako redaktorka v deníku Deník Rederendu, ROMEA z.s. a nyní je redaktorkou internetového deníku A2larm. V roce 2017 se nechávala zaměstnávat pod změněnou identitou v různých nízkopříjmových zaměstnáních. Tento projekt mapuje pracovní podmínky nízkopříjmových skupin obyvatel v českých firmách. Režisérka Apolena Rychlíková o těchto zkušenostech Uhlové natočila dokument Hranice práce.

Karel "Kovy" Kovář

K programu →

Ve středu od 17:00

POZOR! ZMĚNA ČASU! Ya boi si to špatně napsal do diáře a přišel už dneska (úterý), zítra má autogramiádu v Říčanech, která mu končí ve čtyři. Nebojte přivezeme vám ho, ale začneme až v 17:00, takže přijďte. Pakliže chcete čekat ve škole, bude vám přístupna kavárna a tercie. Kdo přijde, dostane placku zdarma. Ano, je to pozdě a ano, jsem emočně na dně, ale buďte rádi, že to vůbec bude.

- Jakub Vařeka

Karel Kovář, známý jako Kovy, je český youtuber a vloger. Od ostatních českých youtuberů se liší tím, že že probírá aktuální společenská témata, politiku, odvrácenou stranu sociálních sítí či například bankovní půjčky. Jeho tvorba se zakládá na infoteinmentu a pomocí videí se naží bořit předsudky ve společnosti. Na Kovyho se můžete těšit ve středu od dvou hodin.

Vít Janeček

K programu →

Ve středu od 10:00

Vít Janeček je dokumentarista, esejista, bývalý pedagog FAMU a člen Asociace režisérů a scenáristů. Dlouhodobě se zabývá filmovou teorií, dokumentárním filmem a interdisciplinárními vztahy mezi uměleckými obory a obory poznání. Jedním z jeho nejmladších projektů je dokument o podnikání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše Selský rozum.

Jakub Kohák

K programu →

Ve středu od 12:00

Jakub Kohák je český herec a filmový a reklamní režisér. Režíroval televizní reklamy například pro Vodafone, Kofolu, Pepsi, T-Mobile nebo pro Nadaci Terezy Maxové. Hrál například ve filmech Čert ví proč, U mě dobrý, Hlídač č. 47, Eurotrip, Na cestě, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka nebo ve filmu Vejška. Režíroval a hrál ve skečovém seriálu České televize Pečený sněhulák. Každý všední den účinkuje v ranní show rádia Evropa 2.